j, kompleksowej obsługi prawnej względem klienta. Nieco łagodniejszą "odmianą" jest klient będący osobą fizyczną. Pomoc prawna wobec takiego podmiotu odbywa się na mniej oficjalnej stopie, dzięki i czemu i adwokat i jego klient, mają możliwość swobodnej, nieskrępowanej komunikacji. Prawnicy jednak spotykają na swojej drodze (wraz ze wzrostem doświadczenia zawodowego) także i wykwalifikowanych klientów biznesowych, względem których pomoc prawna jest trudniejsza. Składa się na to złożoność spraw, zaangażowanie większej ilości prawników, a niejednokrotnie całego zespołu. Stopień zawiłości określonej sprawy determinuje poziom zaangażowania zespołu adwokatów. Z drugiej jednak strony, przedsiębiorczy prawnik wie, że obsługa klienta biznesowego wiąże się z dużo większymi korzyściami majątkowymi, a konkretnie rzecz ujmując, zarobkiem. Czy zatem adwokat zdecyduje się na wariant stresujący, ale bogatszy, czy może jednak zaciśnie pasa, w zamian dostając więcej świętego spokoju? Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Zależy ona od indywidualnych uwarunkowań, stopnia profesjonalizmu, doświadczenia, czy wreszcie preferencji w zakresie pomocy prawnej prawnika - niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje. W żadnym wypadku nie można zapominać o najważniejszym - pomoc prawna jest zawsze najwyższym celem jurystów!
Dlatego powinniśmy sprawdzić strony prawnicze w
Życie stawia czasem przed nami ogromne wymagania. Często musimy zmagać się z problemami, których rozwiązanie jest bardzo trudne. Mogą być one związane z bardzo wieloma dziedzinami naszego życia. Rzutują często na naszą sytuację zawodową, rodzinną czy też zdrowotną. Często uważamy, że zostaliśmy niesłusznie skrzywdzeni. Innym bardzo popularnym niestety przypadkiem jest chęć dokonania rozwodu z naszym życiowym partnerem. W takich sytuacjach potrzebujemy wsparcia. Oprócz wsparcia moralnego, które jest w stanie dostarczyć nam rodzina, znajomi czy też przyjaciele potrzebne jest wsparcie merytoryczne. Niewątpliwie bardzo pomocny zazwyczaj jest dobry prawnik. Osoba z zewnątrz, która oprócz tego, że może chłodnym okiem spojrzeć na nasze problemy, to ma jeszcze dodatkowo kompetencje, aby je pomóc rozwiązać.
Jak sprawić, aby nasza decyzja o współpracy z prawniczym specjalistą była jak najbardziej udana? Przede wszystkim trzeba dobrze zdefiniować nasz problem. Prawnicy posiadają swoje dziedziny, w których się specjalizują i gdy potrzebujemy porady z zakresu na przykład prawa pracy to adwokat specjalizujący się w rozwodach może nie spełnić naszych oczekiwań. Dlatego powinniśmy sprawdzić strony prawnicze w internecie. Każda wizytówka zazwyczaj posiada pełną informację o dziedzinie, w której dana kancelaria prawnicza się specjalizuje. Jeżeli dokładnie zaznajomimy się z tymi informacjami, wówczas wybór dobrego fachowca będzie znacznie prostszy.
Podsumowując, na pewno, gdy mamy jakiś problem do rozwiązania, to nie ma się czego bać. Na rynku prawniczym działają fachowcy, którzy zrobią wszystko, aby w sposób kompetentny nam pomóc.
Rozwód, jak go przetrwać?
Rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń w życiu człowieka. Wszak właśnie wtedy diametralnie zmienia się nasze dotychczasowe życie, Jak przetrwać rozwód? Na pewno warto zatrudnić pełnomocnika. Doświadczony adwokat pomoże nam przejść przez ten trudny czas i pozałatwiać wszystkie nasze sprawy, a tych jest nie mało.
Z rozwodem wiążą się bezpośrednio takie kwestie, jak podział wspólnego majątku, opieka nad małoletnimi dziećmi czy alimenty. Doświadczony prawnik pomoże nam odpowiednio uregulować te kwestie.
Jakie są przesłanki rozwodu w prawie polskim?
Musza zajść trzy przesłanki, aby sąd mógł rozwiązać małżeństwo przez rozwód. Musi nastąpić trwały i zupełny rozpad:
- więzi ekonomicznej,
- więzi emocjonalnej
- więzi fizycznej.
Można bardzo łatwo stwierdzić kiedy pomiędzy małżonkami ustała więź ekonomiczna czy fizyczna, ale bardzo trudno obiektywnie stwierdzić, kiedy zniknęły między nimi uczucia. I to jest zadanie sądu. Sędzie musi ocenić każdą sprawę indywidualnie, na podstawie swojego życiowego doświadczenia.
Jeżeli rzeczywiście nie zauważy żadnych szans na uratowanie małżeństwa, to może je rozwiązać już na pierwszej rozprawie. Natomiast, gdy pojawia się możliwość uratowania związku, to sprawa zostaje skierowana do mediacji.
Jak znaleźć dobrego pełnomocnika?
Najlepiej skorzystać z poczty pantoflowej, czyli polecenia znajomych. Możemy też wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, na przykład kancelaria prawnicza prawo rodzinne i rozwody. Po chwili zobaczymy długą listę wyników.